Když na každý krok tam uděláme dva zpátky, není lepší chodit pozadu?

Sněhové básničky

10. prosince 2012 v 16:51 |  Tudy odtékám já
Zkoušeli jste někdy napsat básnišku do sněhu? Možná. Ale zkoušeli jste ji napsat tak, aby ji viděla celá škola?

Přišla jsem domů tak mokrá, že jsem si to ani neuvědomovala. Z té poezie mrazí (my víme). Mně ale zima nebyla. Sundala jsem si až po kolena mokrý kalhoty a dostala jsem nepochopitelnou chuť vzít si zimní bundu a chodit po bytě. Venku se stmívalo a rozsvíceno bylo jenom v chodbě. Chtělo by to Nikla. Novýho a neočtenýho. Nakonec jsem se přimáčkla k topení a začala rozmýšlet tenhle článek. Lucka byla s Hugem. Je trestuhodná, šla pozdě. Počítač se zapínal zoufale pomalu. Všechno, co jsem chtěla napsat jsem zapoměla. V momentě, kdy jsem si sedla před klávesnici v zámku zarachotil klíč.

"Nemůžeš zhasnout?"
"A jak bych asi viděla, jak se převlíkám?"
"Luci, já, když jdu ráno s Hugem, tak mi svítí jenom budík."
"Já když jdu, tak si rozsvítím normálě a tobě to nevadí, tak si příště taky rozsviť."
"Zrovna tobě, Luci."
"Jsem snad noční tvor?"

Ona to nechápe. A chce mě naštvat. Ví, že chci tmu a ticho a přitom rozsvěcí, mluví na mě a hraje si s Hugem: "Do prdelky ses bouch."
Ona to nechápe. Vždyť je tak dítě, jenom už na to zapoměla. Ona nemá ráda čtení, ji nudí básničky, nejde jí učení, chybí jí smysl pro humor a...to něco, co jí tak strašně chybí. Ona není noční tvor. Ona by nepsala básničky do sněhu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Můzra Můzra | 10. prosince 2012 v 21:33 | Reagovat

Pletu se, nebo tvůj první "kecací" článek? Cítím jistou úlevu, že konečně čtu něco s přímou mluvou a ne umělecký útvar jako povídku nebo básničku. Neumím říct úplně přesně proč. Ale myslím, že zrovna ty to pochopíš.

Dnešní vzpomínkotvoření bylo moc hezký, díky ti za spoluúčast :) Je jedno, že tu básničku pravděpodobně nikdo neuvidí a je jedno, že na fotkách z mobilu není skoro nic vidět. Stačí, že prostě víme, že tam byla.

Tma a ticho. Přesně ono. Nesnáším, když ráno někdo rožíná při snídani, protože prý nevidí. Občas mám chuť si přivstat jenom abych snídala sama a potmě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama