Když na každý krok tam uděláme dva zpátky, není lepší chodit pozadu?

Princové a princezny

23. července 2013 v 17:24 |  Tudy odtékají audiovizuální zážitky
Jsem trošku v pokušení si na tenhle článek založit něco jako Výlevky filmové, ale nevím, jestli budou následovat ještě články podobného typu a navíc tohle není jen o filmu. (P.S. Později byla podobná rubrika opravdu založena)


Na úvod: Princové a Princezny jsou francouzská pohádka/film/ne úplně dlouhý filmový útvar... Nejsem si úplně jistá, jak to pojmenovat. Tvůrcem je Michel Ocelot, skládá se ze šesti příběhů z různých dob i prostředí, propojených příběhem dvou dětí/ne tak úplně dětí/starších dětí (věk lze jen těžko určit), které si hrají s... co to je... starou promítačkou. Je to nádherná, poetická, netradiční a trošku strašidelná hodinová cosivěc. Jedna z nejkrásnějších cosivěcí, co jsem kdy viděla. Posuďte sami (jde se improvizovat s obrázky).


(nechtějte vědět, kolik sil mě stálo se od těch obrázků odtrhnout)

S touto cosivěcí jsem se poprvé setkala, když mi bylo asi pět. Dávali to v televizi a já na ně pak na dlouhou dobu zapomněla. Ale už tehdy se mi to líbilo, a tak jsem se potom po mnoha letech rozhodla googlit za účelem dalšího zhédnutí. To se povedlo, zhlédla jsem a byla úspěšně spokojená. Jenomže po nějaké době jsem se chtěla podívat ještě jednou, a zjistia jse, že verze s anglickými titulky byla z youtube odstraněna, a nikde jinde jsem ji najít nemohla. Přiznávám, tehdy jsem z toho měla skoro depresi, ale to byla divná doba...
A před pár dny jsem, částečně povzbuzena úspěchem při hledání oslavného Fantoma, začala googlit znovu. A věřte nebo ne, nenašla jsem nic tak, jak jsem chtěla. Dobrá, na zhlédnutí ano, ale to vám smažou a co pak? Navíc k tomu nepřilepíte titulky. Jediným řešením je stáhnout. Ale... buďto to po vás chce, abyste se zaregistrovali a pak zjistíte, že to není tak zadarmo, jak jste si mysleli, nebo to chce číslo vaší kreditní karty nebo abyste si stáhli jakýsi program, nebo vám to nabízí exáč a to nikdy nevíte, kolik virů se svíjí za tlačítkem uložit. S torrenty nemám žádnou zkušenost.
Takže ve výsledku se mi jako avi (dokonce ani flv jsem nenašla) povedlo stáhnout jenom prvních osm minut. Osm minut z hodiny. Neuspokojivé. Co se dá dělat.

Na youtube se na to teď dá dívat se španělskými titulky. Tudy.
Ještě jsem to našla na jakési jiné stránce s originálním francouzským dabingem, ale to teď už nemůžu najít.

Nyní buďiž připojen ještě trailer. Snad se podaří.


A poslední. Tak krásná.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama