Když na každý krok tam uděláme dva zpátky, není lepší chodit pozadu?

Přízraky 12. kapitola - Oprátka se utahuje

14. srpna 2013 v 12:36 |  Přízraky
Tákže,
posledně jsem postavy opustila ve chvíli, kdy Meg byla zatčená, madame Giry odešla na její soud a Erik zamířil (vám, kchecheche) neznámo kam, mírně řečeno rozhozený dopisem, který byl podepsán Christine.
Dále bych chtěla uvést věci na pravou míru, neboli napsat, že tato kapitola obsahuje část zvanou operní osvětlení. Nešlo o světlo ale o osvětlení, objasnění toho, co se "stalo" v Opeře. To se prostě nedalo odolat :) Kchecheche. (Kradu citace)
Ale nechtějte vědět, kolik sil mě stálo dát tuhle kapitolu dohromady.Inspektor Regnier spokojeně seděl v soudní síni. Konečně se mu podařilo dopadnout vraha. Pohlédl na tu blonďatou dívku. Člověk by do ní neřekl, že je schopná něčeho tak odporného. Ale to vypadalo jen málo z těch, které už poslal za mříže. A nyní, před začátkem procesu, vzpomínal na stopu, která ho k ní dovedla.

Seděl tehdy ve své kanceláři, četl noviny a bezmocně zuřil. "Policie v případu smrti hraběte Phillipa stále bezradá," hlásal titulek na hlavní straně. Ano, policie byla bezradná a on s tím měl něco udělat. A přitom jeho jedinou stopou byl popsaný kousek papíru, který teď držel v ruce.

Vážený pane inspektore,
já a můj přítel Richard Firmin jsme dali dohromady něco, co by Vám mohlo pomoct při pátrání po vrahovi hraběte de Chagny. Pokud je to možné, stavíme se zítra ve čtyři odpoledne.
S úctou
Gilles Andre

Tento dopis přišel včera, takže zítra se stalo dneškem a minutová ručička hodin se nezadržitelně blížila k celé, zatímco hodinová už byla usazená na čtyřce.
Pomoc byla teď pro policii nedocenitelná. Nikdo jim nebyl schopen poradit. Všichnni jen mluvili o nějakém Fantomovi. Ale takové přízraky neexistují, vždy se ukáže, že se za nimi skrývá člověk z masa a kostí.
Skrz odbíjení hodin nebylo slyšet, že se otevřely dveře, ale když Regnier zvedl hlavu, stáli před ním dva pánové. Vyskočil ze židle, aby se navzájem představili. Když byly úvodní formality odbyty, vyzval je, aby mu sdělili, co mají na srdci.
"Inu," začal Andre nejistě, "nejlepší bude začít na začátku, že ano. Doufám, že to pochopíte."
Nadechl se, jako by začínal připravený projev: "V době, kdy se v naší opeře objevil Fantom..." Regnier odolal nutkání protočit oči. Zdálo se, že zase budou mluvit jen o tom neexistujícím postrachu. A to tahle návštěva vypadala tak slibně. I když v jeho situaci už každá stopa vypadala slibně.
Ale Andre pokračoval: "...se madame Giry začala chovat ještě podivněji, než po smrti manžela. Ona s dcerou na tom nikdy nebyly úplně dobře s penězi, a myslíme, že to pro ně už začalo být dost nepříjemné. A když jsme se nad tím s Firminem zamysleli, napadlo nás, jestli... nevím, zda to vůbec můžu říct... jestli se nerozhodly stvořit Fantoma."
Vypadal, že se mu ulevilo, když to konečně řekl nahlas. A to ještě nebylo všechno.
"Pochopte, v Opeře byly ty dvě jako doma a samozřejmě je nikdo nikdo nehlídal, takže se mohly čas od času vytratit a provést nějakou nepříjemnost.
A ten požadovaný plat, dvacet tisíc franků měsičně, který byl navíc odevzdáván přímo madame Giry... by určitě neodmítly. A to jak ta ženská pořád nosila dopisy, které prý byly od Ducha Opery..." odmlčel se, aby nabral dech.
"A možná," navázal na něj Firmin, "že se dokonce spolčily Buquetem, aby rozhlašoval tu jejich smyšlenku o Fantomovi, a když začal moc mluvit, tak ho umlčely. Myslím, že to zkrátka neměly v hlavě v pořádku. A potom se malé Meg začal dvořit hrabě de Chagny, což jí zřejmě nebylo po chuti, protože byl známý svými zálety i jejich nestálostí, a za sebou nechával cestu ze zlomených srdcí. Navíc bránil lásce Meginy přítelkyně Christine, takže se rozhodly, že hraběte zabijí. Bůhví, co se jim honilo hlavou..."
V tu chvíli se Regier ponořil do svých vlastních myšlenek. Napadlo ho totiž, jak to celé mohlo proběhnout. A jestli to tak bylo, pak musel přiznat, že to měly vymyšlené dobře. A navíc se to shodovalo se všemi výpověďmi, které vyslechl. Zatímco madame Giry odešla do podzemí vše připravit, tak si Meg domluvila s hrabětem schůzku pod Operou. A protože hrabě už byl nepochybně rozčilený stálým odmítáním, tak nabídku nadšeně přijal. A s místem nepochybně problém neměl, protože nestál o nevítanou pozornost. Vždyť to mu říkala ta tanečnice, La Sorelie, která byla jeho předchozí milenkou, že ji nechal, aby se mohl dvořit pouhé baletce. A potom, když ten zamilovaný páreček přeplouval jezero, tak Meg hraběte z loďky vystrčila a když se pokoušel vyškrábat zpět, ještě ho praštila pádlem.
Regier už v tu chvíli poslouchal pány jen na půl ucha, hlavu měl plnou vlastních úvah. Ale to, co se přes moře myšlenek doneslo až k němu, se shodovalo s tím, na co myslel on sám.
Takhle by to vážně mohlo být. Meg sice byla drobná, ale jako tanečnice musela mít nějakou sílu. A hrabě byl oslabený tím, co si myslel, že ho čeká.
Ale Fantomův hlas, když ho čas od času někdo zaslechl, byl přece mužský... Ale co, pomyslil si inspektor. S platem dvacet tisíc franků měsíčně si jistě mohly zaplatit někoho, kdo by řekl předem připravená slova. Takže nakonec možná bylo dobře, že kvůli povodním nemohl prozkoumat to, co zbylo z domu u jezera...
Problém byl v tom, že neměl žádný opravdový důkaz. Zato se k němu upíraly zraky celé Paříže, a všichni čekali, jak smrt hraběte vyřeší. A všem už docházela trpělivost. I Regnierovým nadřízeným, kteří hrozili, že ho za neúspěch propustí. Tak proč důkazům trošku nepomoct... Aby dostal alespoň jednu... vražedkyni.
Když konečně zvedl oči, zjistil, že ho oba pánové pozorují.
"Omlouvám se. To, co jste mi řekli, mě možná konečně přivede na správnou stopu. Děkuji vám, můžete jít."
Oba pánové kývli hlavou a vyšli ze dveří. Kdyby jim Regier ve chvíli, kdy opouštěli jeho kancelář, viděl do obličeje, spatřil by jejich spokojené úsměvy.

Vše vyšlo až překvapivě dobře, pomyslil si Andre. Inspektor se víc než ochotně chytil té stopy, kterou mu nabíli. Však pokud nechtěl, aby policie působila jako banda hlupáků, tak ani neměl jinou možnost. A teď tu on, Firmin a La Sorelie seděli na místě vyhrazeném pro svědky a pozorovali blonďatou osobu na lavici obžalovaných. Kousek od ní seděla i její matka. Obě dvě vypadaly zničeně. Správně, ušklíbl se v duchu. To máte za to, co jste prováděly v Opeře. Jediné, s čím nebyl spokojený, bylo, že na místě Meg neseděl Fantom. Ale přesvědčit policii, že vraždil někdo, kdo neexistuje, by nedokázali. Museli se spokojit s dopisem.
Bylo štěstí, že se o tom, co se stalo v sídle de Chagnyů dozvěděli tak brzy. Julien, syn Firminova komorníka a jejich hlavní zdroj informací o tom, jak se má jejich mecenáš a sboristka, vyslechl rozhovor, který spolu slečna Daaé a vikomt vedli, a dokázal o tom Andreho a Firmina zpravit dost brzo na to, aby stihli napsat ještě lepší dopis, než plánovali. A až si ho jejich chytrý přítel přečte, možná si bude přát, aby i on mohl sedět na lavici obžalovaných a čekat na smrt.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zuzana Samiecová Zuzana Samiecová | Web | 14. srpna 2013 v 15:33 | Reagovat

Božínku! BOŽÍNKU! Oh god! Takže... TAKŽE! Ten dopis pro Erika nenapsala Christine! Blahoslavená Christine! Zlořečený Firmin! Zlořečený André! Tfujtajksl! Myslím, že ti dva si tím něco kompenzují! Ághr! Eriku nechoď tam! Meg, vydrž, všechno dobře dopadne!
Uch.
Jsem zničená.
Zničená.
Zničená tvou kapitolou...

2 Anička Anička | Web | 14. srpna 2013 v 15:59 | Reagovat

[1]: Já jsem říkala, že se mi tu jejich komičnost nepovedlo zachovat... a to nevíte, co všechno ještě chystám... já toho chystám... na příklad dvě další nepopiratelně záporný postavy. Kchecheche.
Kompenzují, kompenzují.

Proč myslíš že Erik jde právě tam? Třeba se rozhodl začít nový život na severním pólu, kde by z něj zima vyhnala všechny vzpomínky? Jak víš, že to s Meg dopadne dobře? Když si člověk píše nový postavy, musí čas od času seškrtat ty starý...

Ale to mi neříkej, ještě budu mít výčitky (v rámci možností :-D)

3 Lotte Lotte | Web | 14. srpna 2013 v 22:38 | Reagovat

Ach, toto je první fanfiction, ve které postavy ředitelů ze srdce nemám ráda. Nicméně jejich teorie je vskutku zajímavá, je nepopiratelné, že shodit podezření na Giryovou by nebylo tak těžké, když se pořád vynořovala "Mám další dopis od Ducha Opery.". Páni, vskutku dobrá zápletka, ač lituji osudu nebohé Meg. Stejně jako Zuzka pevně věřím v její záchranu. :)

4 Anička Anička | Web | 15. srpna 2013 v 0:37 | Reagovat

[3]: To jí teda věříte :-D
Tohle byla tušímže druhá větší zápletka, kterou jsem vymyslela, první vás teprve čeká :-D

5 Zuzana Samiecová Zuzana Samiecová | Web | 15. srpna 2013 v 2:07 | Reagovat

[4]: Jenom neubližuj Raoulovi!!!

6 Anička Anička | Web | 15. srpna 2013 v 11:13 | Reagovat

[5]: To se teprve chystám :-D

7 A. A. | Web | 15. srpna 2013 v 12:28 | Reagovat

pěkné,pěkně napsané jsem zvědavá jak to bude pokračovat :)

8 Venduleee Venduleee | Web | 15. srpna 2013 v 13:25 | Reagovat

No prostě paráda. :)
Teď mám trochu problém, že jsem už v podstatě sama sobě vyžrala všechno, co bych k tomu řekla, ale zase se mi nelíbí představa, že bych ti měla přestat komentovat Přízraky na blogu. :-D
Nicméně, těším se na další jakoukoli formou dodané kapitoly. :-D

9 Anička Anička | Web | 15. srpna 2013 v 13:40 | Reagovat

[7]: Docela by mě zajímalo, jestli jsi to přečetla od začátku... a jestli obecně znáš ten příběh, na který navazuju. Kchecheche.
Věř mi, zvědavá tady nejsi jediná :-D
A děkuji...

[8]: ...i tobě (aneb jak shrnou dvě poděkování do jednoho)
Hele, chválit se dá pořád dokola :-D
Jojo, hned jak zase něco na/přepíšu, tak zašlu.

10 Zuzana Samiecová Zuzana Samiecová | Web | 15. srpna 2013 v 15:37 | Reagovat

[6]: Ne, NEchystáš! :D

11 Anička Anička | Web | 15. srpna 2013 v 15:49 | Reagovat

[10]: Ale neboj, většina těch horších věcí (zmrzačení, smrt) je zatím odložena :-D  Kchecheche. Muhehe. Muhahaha!

12 Zuzana Samiecová Zuzana Samiecová | Web | 15. srpna 2013 v 21:28 | Reagovat

Jestli! Raoulovi! ublížíš! jakýmkoliv! způsobem! spáchám! na! tebe! atentát! to! se! můžeš! spolehnout! a! zaspamuju! tě! nežádoucími! dopisy!!!!!

13 Fredy Kruger Fredy Kruger | 15. srpna 2013 v 21:33 | Reagovat

" Před chvílí  viděl jsem přízraky !!"

" Já taky !" ... " Já taky !" ... Já taky !"

( taková  lidí je reakce
na výkřiky  Jossefa  Pukafce,
jež bydlí  půl metru od terénu )

Však kdosi řve  rovněž i v suterénu !!!
..... to křičí  Frantischek  Dobrota :_

" Někdo se tady zamotal,
tuším, že tři byli,... anebo čtyři ?
Po schodech běží .... nahoru míří
ve druhém podlaží již budou ... snad ?
Táhne se za nimi strašlivý smrad !!"

... " Nebojte se !  jsou  nehmotní !"
vykřikl  domovník  Nowotnyi,
( když přízraky rovněž spatře ) .......

" Běžme tam !  v pátém jsou patře "
... slyšet je  Duschanna  Kahudu :
" Zamezme  přístup jim na půdu !!!"

Každý co může  již popadá !!

... Všichni jsou nahoře  ! ..... záhada !!!
Výkřiky  :  " Taková hromada !!! "

... " Kterého dílem  to  howada ??? "

Ticho ....  jen meluzína zavyla ....

" Musela býti  to Godzila !"
užasle kdosi  zašeptal ...

" S tímto  jsem  nikdy se nesetkal !"
" To přízrak nám provedl pro výstrahu !!"

" Vejde - liž  toto se do výtahu ??
... člověku  smradem  až zatrne !"

... K úklidu nikdo se nehrne !

14 Lotte Lotte | Web | 15. srpna 2013 v 21:34 | Reagovat

Ano, potvrzuji, že Meg opravdu velmi věřím. :D
Fjůů, to jsem na toho Raoula ještě zvědavá. :D

15 Anička Anička | Web | 15. srpna 2013 v 22:18 | Reagovat

[12]: Aspoň by mi nějakej dopis přišel :-D

[13]: Proč mám pocit, že od tebe všechno končí zjištěním tohoto typu? :-D

[14]: Aspoň někdo jí věří (megist protentokrát mlčí, Venduleee, můžeš aspoň dělat, že o ni máš strach! :-D)
Nebojte, co plánuju, tak mu ta jeho krásná tvářička zůstane (ale to je asi všechno) Muahahaha! Muahahahaha!

16 Zuzana Samiecová Zuzana Samiecová | Web | 15. srpna 2013 v 22:23 | Reagovat

Nechceš ho doufám vykastrovat?!!!! :D

17 Anička Anička | Web | 15. srpna 2013 v 22:26 | Reagovat

[16]: To je nápad! Děkuju!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama